پايگاه اطلاع‌رساني آيت الله سيد حسين كاظميني بروجردي تحت نظر دفاتر ايشان در اروپا

بخش آرشيو سايت


موقعيت آيت الله كاظميني بروجردي در مجامع حقوق بشري

 

1. سرفصل بيش از 40 مورد نقض حقوق بشر در اين پرونده

2. واكنشهاي نهادهاي دفاع از حقوق بشر

3. سازمان عفو بين الملل

4. ديده بان حقوق بشر

5. کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران:

6. کمیسریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

7. كانون مدافعين حقوق بشر

8. فدراسيون بين‌المللي حقوق بشر و انجمن ايراني دفاع از حقوق بشر

9. گروههای فعال حقوق بشر ایران در اروپا و آمریکای شمالی

10. كميته دفاع از زندانيان سياسي

          11. پارلمان اروپا

          12. گزارش سالانه وزارت خارجه امريكا

          13. معاون وزير خارجه كشور انگلستان

          14. ديگر نهادها، سازمانها و احزاب مدافع حقوق بشر

13. حمايت بیش از هزار فعال دانشجویی و سیاسی

14. پتيشني با هزاران امضا

15. شكوائيه به خانم لوئيس آربور

16. کیفرخواستی به قلم آیت الله بروجردی

 

 

سرفصل بيش از 40 مورد نقض حقوق بشر در اين پرونده:

 

_ باز شدن پرونده آیت الله كاظميني بروجردي در سالهاي قبل از 1374 (1995) در يك دادگاه غير قانوني، "دادگاه ويژه روحانيت".

 

_ حداقل دو نوبت زنداني شدن غير قانوني، يكي در سال 1374 (1995) در زندان توحيد تهران كه با شكنجه‌هاي مختلف مواجه و به انواع بيماريها مبتلا شد و در سال 1379 (2001) در زندان اوين كه به علت فشارها و خشونتهاي بسيار، ایشان دچار سكته قلبي شد.

 

_ بارها بازداشت، شكنجه، تحديد، تهديد، آزار و اخذ تعهدات غير قانوني از ايشان مبني بر عدم فعاليت طي 16 سال اخير و ....

 

_‌ فيلمبرداري از بدن عريان ايشان در بازداشت كوتاه مدت در سال 1383 و تهديد به اين كه در صورت دست نکشیدن از فعاليت مستقل و عدم تشویق مردم جهت دل بستن به انقلاب و نظام، اين فيلم در همه جا پخش خواهد شد.

 

_ ايجاد فشار بر كاظميني بروجردي به منظور وادار كردن ايشان به تبليغ به نفع نظام حاكم بر ايران و تاييد و ثناگوئي از بنيانگذار و رهبر و مقامات بلندپايه حكومتي در جلسات تدريس و نيايش.

 

_‌ تهاجم به منزل ايشان در روز 8 مرداد 1385 (30 ژوئيه 2006) و ايجاد مزاحمت براي خانواده و همسايگان ايشان و همزمان، بازداشت چندين نفر از جمله خواهر ايشان در منزل.

 

_‌ تهاجم به منزل پدر ايشان در روز فوق و تخريب اثاثيه منزل و مصادره كتب خطي و اسناد قديمي كه جزو مآخذ معتبر شيعه محسوب مي‌شدند و ضبط اموال و اجناس و اشياء باارزش ديگري كه بعضا جنبه تاريخي داشته‌اند. 

 

_‌ تهديد آشكار نماينده حكومت، شيخ احمدي، در روز 14/6/1385 (5 سپتامبر 2006) به قتل عام و اينكه حکومت در صورت لزوم مساجد را هم تخريب مي‌كند و اگر جلسه‌اي به نام آقای بروجردي تشكيل شود، با كمك سپاه و بسيج و لباس‌شخصي‌ها، به خاك و خون کشیده خواهد شد! (فايل صوتي مذكور در رسانه های خبری و سایتهای اينترنتی پخش شد و در اين پایگاه اطلاع رسانی نیز ارائه شده است).

 

_‌ محاصره و تهاجم در نیمه مهر ماه 1385، 7/اكتبر/2006 و در ادامه، حمله نهائي توام با خشونت و تيراندازي در نيمه شب 16 مهر 1385 ، 8/اكتبر/2006 و ضرب و شتم و بازداشت دستياران آيت الله بروجردي و استفاده از انواع سلاح گرم و سرد و انواع گازهاي اشك‌آور و ميكروبي و سمي و .....، و مجروح و مصدوم نمودن تعداد زيادي.

 

_ مادر ايشان، فاطمه سادات نخي نيز جزو بازداشت‌شدگان روز فوق بوده كه بر اثر استشمام انواع گازهاي مشكوك، دچار بيماري شديد تنفسي شد. ايشان بعد از شكنجه در زندان اوين و ابتلا به بيماريهاي مختلف، آزاد شد و در 25 بهمن 1385 (14/فوريه/2007) در خلال مراحل درماني، در بيمارستاني در تهران درگذشت.

 

_‌ تعرض به نواميس بعضي از بانوان در بند 240 زندان اوين.

 

_‌ محروميت متهمين از شرايط نگهداري و تغذيه مناسب در زندان به ویژه در فصل سرما.

 

‌_ ادامه بازداشت بدون تفهيم اتهام، براي بسياري از متهمين از 1 ماه تا ده ماه.

 

_‌ محروميت متهمين از حق داشتن پزشك و شرايط درماني مناسب.

 

‌_ ممانعت از تماس تلفني و ملاقات با خانواده، در مورد آقای بروجردي و بعضي از متهمين رديف بالا، براي چندين ماه.

 

_‌ برگزاري محاكمات كاملا ناعادلانه براي متهمين در يك دادگاه غير قانوني، "دادگاه ويژه روحانيت".

 

‌_ محروميت متهمين از حق داشتن وكيل و يا هر گونه نماينده ديگر در دادگاه.

 

_‌ برگزاري دادگاه غيرقانوني در ماه‌هاي ژوئن و جولاي 2007 بصورت غيرعلني.

 

_ عدم اجازه حضور نمايندگان خبرگزاريها در جلسات محاكمات ايشان.

 

_‌ بارها نمايش فيلم اعترافات ساختگي در رسانه‌هاي جمعي از جمله كانالهاي 1 ، 2 ، 3 و 6 صدا و سيماي ايران در اواخر سال 1385 و در طول سال 1386 و انتشار بخشهائي از آن روي اينترنت و توزيع گسترده فيلمهاي جعلي برعليه ايشان روي لوح فشرده (CD) در اقصي‌نقاط ايران، براي ترور شخصيت ايشان.

 

_‌ بايكوت كامل خبري و عدم اجازه تبليغ اسلام واقعي به دست اين فرزند مظلوم رسول‌الله،‌ در رسانه‌ها و جرايد در طول 15 سال فعاليت.

 

_‌ تحريف و سانسور اخبار مربوطه و همچنين انتشار دادن انواع اتهامات و شايعات دروغ در روزنامه‌هاي كثيرالانتشار و سايتهاي اينترنتي وابسته به حكومت.

 

_ انعكاس انواع دروغها و تهمتها بر عليه آقای بروجردی، از طريق بلندگوهاي وابسته به دستگاه رهبري، حوزه‌هاي علميه، علماي معتقد به حكومت ولايت فقيه، امامان جمعه و جماعت، بصورت مستقيم و يا با كنايه، مبني بر اينكه، ايشان مامور اجانب براي تحريف دين و بي‌اعتبار كردن اسلام است! بنابر گزارشات مستند، تمامي اين برخوردها براي توجيه رهبران ديني سياسي در ايران به منظور طفره رفتن از مناظره پيرامون موضوعات "ولايت فقيه" و "حكومت ديني در زمان غيبت معصوم" می باشد.

 

_‌ موارد بيشماري از شكنجه و آزار نسبت به متهمين پرونده كه اگر كميته‌اي براي تحقيق به ايران اعزام شود، مي‌تواند گزارشهای دردناكي را تهيه كند.

 

_‌ مصادره تنها منزل مسكوني ايشان با كليه اموال و اثاثيه منزل و بي‌خانمان نمودن خانواده ايشان.

 

‌_ مصادره اموال و دارائي‌هاي مربوط به خيريه‌هاي تحت سرپرستي ايشان در تهران و شهرستانها.

 

‌_ اخذ وثيقه‌هاي سنگين و غير قانوني از متهمين.

 

_‌ از متهمين پرونده،‌ بصورت غير قانوني تعهد گرفته شده است كه نبايد هيچ فعاليتي انجام دهند و در صورت هرگونه تخلف، به شدت با آنها برخورد خواهد شد.

 

‌_ ممنوع الخروج شدن تعداد زيادي از متهمين پرونده.

 

_‌ ثبت سوء پيشينه و ايجاد محروميتهاي شغلي و اجتماعي بر عليه عده‌اي از بازداشت شدگان اين پرونده.

 

_‌ وادار كردن متهمين به قبول اتهامات بي‌مورد مانند محاربه با خدا و اقدام عليه امنيت ملي و جاسوسي و شيادي و ....

 

‌_ كليه اموال و اجناسي كه از متهمين به هنگام دستگيري دريافت شده،‌ ضبط و مصادره گرديده است، شامل: مبالغ نقدي، ‌چك و اوراق بهادار، زيورآلات بانوان، گوشي‌هاي موبايل و همچنين چندين دستگاه کامپیوتر و.....

 

_‌ ده‌ها مورد آدم‌ربائي و هجوم به منازل ده‌ها نفر از دستياران ايشان (مخصوصا قبل از 16 مهرماه 1385 – 8 اكتبر 2006) براي تفتيش و ايجاد رعب و وحشت، و بازداشت غير قانوني آنها و مصادره برخي وسائل شخصي مانند كامپيوتر. همچنين بنابر گزارشهای مستند، در محل سكونت آنها شايعه می كردند كه براي دستگيري دزد و قاچاقچي آمده‌اند!

 

_‌ ابلاغ احضاريه‌ها و احكام صادر شده، بصورت شفاهي و عدم ارائه هرگونه كاغذ و مدرك حقوقی.

 

_‌ ابتلاي مشکوک عده‌اي از زندانیان به انواع بيماريهاي پوستي و داخلي، بعد از آزادي از زندان. مانند خواهر و همسر آيت الله بروجردي كه در مغز ايشان غده‌هاي ناشناخته‌اي ايجاد شده است و ....

 

_‌ اجازه ندادن به خانواده آيت الله بروجردي و متهمين پرونده جهت شكايت به مراجع قانوني داخلي و يا سازمانهاي حقوق بشري بين‌المللي.

 

_‌ انواع تهديدهاي مداوم تلفني و حضوري بر عليه متهمين، هنگامی که از تهدید کنندگان در مورد علت برخوردهای خشن آنها سئوال می شد، در پاسخ لزوم فراموش نشدن شرایط تحت نظر بودن برای متهمین و نیز کنترل فعالیتهای احتمالی آنها عنوان می گردید .

 

_‌ تهديد به اينكه اگر اعضاي خانواده و يا متهمين پرونده، با رسانه‌هاي خارجي مصاحبه كنند و يا به نهادهاي حقوق بشري شكايت كنند، به بدترین شکل ممکن مورد خشونت قرار خواهند گرفت و با مرگهاي ساختگي، به قتل خواهند رسید!

 

_‌ قتل چند نفر از متهمين پرونده ازجمله: حسين ميرزاخاني و سید حسین حسینی نقوی. ايشان در سال 1386 بارها از سوي وزارت اطلاعات بخاطر اطلاع رساني داخلي و خارجي و فعاليت در راستاي انتشار اهداف آيت الله بروجردي تهديد به مرگ شدند و در نهايت نيز به شهادت رسيدند.

 

_‌ به جز آيت الله بروجردي،‌ متهمان ديگر اين پرونده روحاني نبوده‌اند و بنابراين بايد در دادگاه ديگري محاكمه مي‌شدند كه در آن دادگاه امكان دسترسي به وكيل، و طي شدن مراحل قانوني وجود داشته باشد و ......

 

_‌ تعدادي از متهمين ديگر پرونده كه در شب حادثه 7 اكتبر 2006، از صحنه گريخته بودند،‌ تحت پيگرد غير قانوني هستند و دچار مشکلات شدید در مسائل خانوادگی، شغلی و اجتماعی شده اند.

 

‌_ صدها نفر از متهمين زن و مرد، از جمله خانواده و نزديكان آيت الله كاظميني بروجردي که هنوز حكمي دريافت نكرده‌اند، تا كنون مجبور بوده‌اند در صورت درخواست دادگاه ويژه روحانيت، بلافاصله ‌در آن مكان حاضر شوند.

 

‌_ ممانعت از حضور كميته‌هاي خبري، پزشكي و قضائي در سطح بين المللي يا داخلي، براي عيادت از كاظميني بروجردي و روشن شدن حقايق اين پرونده.

 

_ خانه‌نشيني و عدم اجازه فعاليت علني براي پدر ايشان با آنكه وي از علماي به نام زمان شاه فقيد و صاحب آثار بسياري در معارف ديني بوده است و قتل ايشان در سال 1381 (2002) توسط عوامل وزارت اطلاعات در بيمارستان مدائن تهران و ضرب و شتم و بازداشت زائران ايشان در تابستان و پائيز 1385 (2006) و سپس تخريب كامل مقبره و آثار مربوطه در پائيز همان سال در مسجد نور تهران و سپس ادعا مبني بر اينكه پيكر ايشان را از قبر خارج كرده و به محل نامعلومي منتقل كرده‌اند!

 

_ و موارد بسيار ديگري ....

 

لازم به توضيح است كه موارد فوق، به عنوان دادخواست مستندي تنظيم شده و با گردآوري مدارك موجود، ‌به عنوان شكايتي مستقل، در سازمانهاي قضائي بين‌المللي مطرح مي‌شود.

  

واكنشهاي نهادهاي دفاع از حقوق بشر:

 

بخشي از موارد فوق در سازمانهاي حقوق بشري ثبت شده است، از جمله در "سازمان عفو بين الملل"، "ديده بان حقوق بشر"، "فدراسيون بين المللي حقوق بشر"، "انجمن ايراني دفاع از حقوق بشر"، "كانون مدافعين حقوق بشر در ايران" و ...

 

سازمان عفو بين الملل:

 

لازم به توضيح است كه سازمان عفو بين الملل طي چندين گزارش، تعرضات انجام شده را محكوم كرده است. همچنين این سازمان طي بيانيه‌هاي مختلف برخوردهاي غير قانوني و شكنجه‌هاي وارده بر عليه آيت الله كاظميني بروجردي را منتشر نموده و از رهبر و رئيس جمهور و رئيس قوه قضائيه در ايران، به كرات توضيح خواسته است. ولي تاكنون هيچ يك از اشخاص و نهادهاي ذيربط در ايران توضيحي نداده‌اند و همچنين مانع هرگونه تحقيقي پيرامون اين پرونده شده‌اند.

متن كامل بیانیه های فوق، در آدرسهاي ذيل آمده است:

 

http://amnesty.org/en/library/info/MDE13/135/2008/en.html

http://ara.amnesty.org/appeals/index/irn-010707-wwa-eng

http://web.amnesty.org/library/Index/ENGMDE131142006?open&of=ENG-IRN

http://web.amnesty.org/library/index/ENGMDE131202006?open&of=ENG-IRN

http://web.amnesty.org/library/index/engMDE131342006?open&of=eng-IRN

http://web.amnesty.org/library/Index/ENGMDE130402007?open&of=ENG-2MD

http://web.amnesty.org/library/index/engMDE130742007?open&of=eng-IRN

http://web.amnesty.org/library/Index/ENGMDE131032007

http://web.amnesty.org/appeals/index/irn-010707-wwa-eng

http://web.amnesty.org/library/index/engNWS210062007?open&of=eng-200

http://news.amnesty.org/index/ENGPOL300552006

http://web.amnesty.org/pages/irn-301006-action-eng

 

 

ديده بان حقوق بشر:

 

ديده بان حقوق بشر نيز اعتراض خود را اعلام نموده است:

 

http://www.humanrights-geneva.info/article.php3?id_article=675

http://hrw.org/english/docs/2008/06/05/iran19031.htm

http://hrw.org/persian/docs/2008/06/05/iran19032.htm

 

 

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران:

http://www.iranhumanrights.org/farsi/ayatollahboroujerdi11-03-08.html

www.iranhumanrights.org/themes/news/single-news/article/49/imprisoned-clerics-life-in-danger.html

http://www.iranhumanrights.org/farsi/boroujerdi01june2008.htmlکمیسریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد:

www2.ohchr.org/english/bodies/hrcouncil/docs/8session/A.HRC.8.4.Add1.doc

www2.ohchr.org/english/bodies/hrcouncil/docs/7session/A.HRC.7.3.Add.1.pdf

www2.ohchr.org/english/bodies/hrcouncil/docs/4session/A-HRC-4-37-Add-1.pdfكانون مدافعين حقوق بشر، به رياست خانم شيرين عبادي، برنده جايزه صلح نوبل 2003:

 

كانون مدافعين حقوق بشر در ايران تا كنون چند بيانيه مستقل صادر نموده است، ازجمله:


 

همچنين خانم شيرين عبادي و آقاي نعمت احمدي در مصاحبه با راديو آلمان، اعلام كردند كه: خانواده آيت الله بروجردي و جمعي از متهمين اين پرونده، از ايشان درخواست وكالت كرده‌اند، ولي طبق مقررات دادگاه ويژه روحانيت امكان چنين وكالتي وجود ندارد.

 

http://www.dw-world.de/chinfootball/dw/article/0,2297,2634145,00.html

 

در گزارش سالانه "کانون مدافعان حقوق بشر" به موارد بسياري از نقض حقوق بشر در ايران اشاره شده که از جمله در مورد آيت الله بروجردي آمده است:

ادامه بازداشت و صدور کيفرخواست علیه آيت الله بروجردي و درخواست اعدام از سوي مدعي العموم در مرجع ‏غير قانوني و بدون رعايت تشريفات دادرسي عادلانه، بوده است.‏ 

 

http://www.melliun.org/hambast/ha07/12/27vazeiyath.htm

 

فدراسيون بين‌المللي حقوق بشر [FIDH] و انجمن ايراني دفاع از حقوق بشر [LDDHI]:

 

"فدراسيون بين المللي حقوق بشر" و "انجمن ايراني دفاع از حقوق بشر" مراتب نگراني عميق خود را نسبت به بازداشت و محکوميت خودکامانه آيت الله سيد حسين کاظميني بروجردي و گروهي از هواداران و همفکران ايشان توسط جمهوري اسلامي اعلام مي‌دارد. براساس اطلاعات به دست آمده، آيت الله کاظميني بروجردي در دادگاه ويژه روحانيت مورد محاکمه قرار گرفته است. او در اين دادگاه از امکان مشاوره قانوني برخوردار نبوده و در تاريخ 10 ژوئن 2007 كيفر خواست اعدام براي ايشان صادر شده است.

آيت الله کاظميني بروجردي در تاريخ 8 اکتبر 2006 دستگير و از آن تاريخ تاکنون در زندان بسر مي برد. صدها نفر از هواداران و همفکران او نيز طي چندين هفته قبل از دستگيري او بازداشت، ولي اکثر آنها آزاد شدند. در مدت 9 ماه زنداني آيت الله کاظميني بروجردي هيچ اتهامي به طور رسمي به او اعلام نشد و اين درحالي است که از امکان مشاوره قانوني نيز محروم بود.

عليرغم اين که شيرين عبادي، وکيل ايراني مدافع حقوق بشر و "مرکز مدافعين حقوق بشر" [CHRD] پيشنهاد دفاع از آيت الله کاظميني بروجردي را مطرح کرده‌اند، ولي او همچنان امکان تماس با وکيل مدافع را ندارد. در واقع، دادگاه ويژه روحانيت تنها اعتبارنامه‌هاي قانوني روحانیون را مي‌‌پذيرد. منع اين حق اصلي يکي از تخلفات "ميثاق بين المللي حقوق سياسي و مدني" است که ايران نيز آن را به امضاء رسانده است.

در حقيقت، دادگاه ويژه روحانيت نيز خود به مثابه‌ نهادي است که خارج از چارچوب قانوني جمهوري اسلامي ايران فعاليت دارد. زيرا موجوديت آن از سوي هيچ قانوني به رسميت شناخته نشده است. بنابراين حبس، محاکمه و محکوميت آيت الله کاظميني بروجردي که تماماً مغاير با قوانين حقوق بشر بين‌المللي است، در تناقض با قوانين داخلی ايران نيز قرار دارد.

آيت الله کاظميني بروجردي معتقد است که ديانت و سياست بايد جدا از يکديگر در نظر گرفته شوند و به همين دليل اصول زيربنايي جمهوري اسلامي را زير سؤال مي‌برد. بنابراين محکوميت‌هاي وارد شده عليه آيت الله کاظميني بروجردي و هواداران او در مغايرت کامل با آزادي عقايد می باشد. در حقيقت مي‌توان گفت که آنها زنداني شعور و آگاهي خود هستند.

آيت‌الله کاظميني بروجردي علاوه بر منع مشاوره قانوني و عدم دريافت اطلاعات کافي در خصوص اتهامات وارده به خود، از هرگونه تماس با خانواده‌اش نيز محروم است و اين درحالي است که مادر او در مدت زنداني شدن پسرش به شدت بيمار شده و در نهايت نيز دار فاني را وداع گفته است. در عين حال، براساس گزارشهای به دست آمده، شخص آيت الله کاظميني بروجردي از بيماري پارکينسون رنج مي برد و در اين راستا از معاينه پزشکي نيز محروم است.

طبق اطلاعات به دست آمده، آيت الله کاظميني بروجردي که مجبور است در برابر دادگاه ويژه روحانيت از خود دفاع کند، تا حدي بيمار است که براي ايستادن در جايگاه نيز مشکل دارد و نمي‌تواند به وضوح سخن بگويد. پس از يک سري دادگاه هاي ناعادلانه و خودکامانه، در نهايت بروجردي و 17 تن ديگر به مرگ محکوم شده‌اند، ولي تاريخ اعدام آنها هنوز مشخص نيست.

با توجه به عدم شفافيت در دستگاه قضايي جمهوري اسلامي، به ويژه در دادگاه ويژه روحانيت، تأييد کردن اين اطلاعات غيرممکن مي‌نمايد.

اعدام 18 نفر به دليل داشتن عقايد مذهبي و سياسي بسيار نگران کننده است و به علاوه در مغايرت کامل با تعهدات بين‌المللي دولت ايران قرار دارد.

"فدراسيون بين المللي حقوق بشر" و "انجمن ايراني دفاع از حقوق بشر" مجدداً مراتب نگراني خود را درخصوص سلامت فيزيکي و رواني آيت الله کاظميني بروجردي و هوادارانش، حبس خودکامانه بدون امکان معاينه پزشکي، نداشتن نماينده در برابر يک دادگاه غيرقانوني و در نهايت محکوميت آنها به مرگ به دليل داشتن عقائد مذهبي اعلام مي‌کند. از آنجا که دادگاه ويژه روحانيت بر اساس قوانين ايران وجود خارجي ندارد و ضمانت‌هاي يک دادگاه عادل نيز به هيچ وجه در آن رعايت نشده، قابل توجه است که هرگونه تلاشي براي اجراي احکام آنها صرفاً به عنوان اعدام مستبدانه و زورگويانه تلقي خواهد شد.

"فدراسيون بين المللي حقوق بشر" و "انجمن ايراني دفاع از حقوق بشر" از مقامات ايراني مي‌خواهند که هرچه سريعتر براساس تعهدات بين‌المللي حقوق بشر که ايران نيز نسبت به آنها متعهد شده است، اين محکوميت‌ها را ملغي و اين زندانيان عقيده را بدون هيچ تأخيري آزاد کنند.

منبع: فدراسيون بين المللي حقوق بشر، 29 ژوئن 2007.

http://www.fidh.org/spip.php?article3400

http://www.roozonline.com/2007/07/post_2871.php

 

آقاي دكتر عبدالكريم لاهيجي، در مصاحبه با راديو فردا، مطالب ديگري را بيان نموده‌اند.

 

http://www.radiofarda.com/Article/2007/06/18/o1_alasti.html

 

گروههای فعال حقوق بشر ایران در اروپا و آمریکای شمالی:


كميته دفاع از زندانيان سياسي:

آقاي عماد الدين باقي در مصاحبه با نيوزويك، اعلام نمود كه طرح جدائي دين از سياست توسط آیت الله كاظميني بروجردي، از نظر قانوني نمي‌تواند جرم باشد و ايشان بايد آزاد شوند.

http://www.bameazadi.blogfa.com

 

پارلمان اروپا:

پارلمان اروپا نيز در تاريخ پنج شنبه 16 نوامبر 2006،  19:52 گرينويچ، (25 آبان 1385) قطعنامه‌اي را تصويب نمود كه در آن، نسبت به وضعيت روحانيون مخالف حكومت در ايران، ‌مخصوصا آيت الله كاظميني بروجردي كه خواستار آزادي مذاهب بوده، ابراز نگراني كرده است.

 

گزارش سالانه وزارت خارجه امريكا پيرامون نقض حقوق بشر در جهان:

در اين گزارش، از آيت الله بروجردي به عنوان زنداني عقيدتي نام برده شده است.

 

http://voanews.com/persian/2007-03-08-voa20.cfm

 

معاون وزير خارجه كشور انگلستان:

مقر اصلي سازمان عفو بين‌الملل در كشور انگلستان قرار دارد، و بسياري از ايرانيان فعال در زمينه‌هاي حقوق بشر و رسانه‌اي، در اين كشور زندگي مي‌كنند و از امكانات موجود، براي آزادي وطن و نجات قربانيان قلم و بيان و عقيده، بهره مي‌برند.

در پي اعتراضات و ابراز نگرانيهاي جمعي از ايرانيان مقيم اروپا نسبت به وضع نابسامان آيت الله بروجردي و ابراز نگراني شديد نسبت به سرنوشت ايشان و مكاتبه با دفاتر وزارت خارجه كشورهاي عضو اتحاديه اروپا، معاونت وزارت خارجه انگليس، طي دو بيانيه متعهد شده است كه از طريق سازمان ملل متحد و اتحاديه اروپا، موضوع را تحت نظر بگيرد.

 

 

 

حمايت بیش از هزار فعال دانشجویی و سیاسی:

 

اخبار روز:  پنج‌شنبه، ۱٣مهر۱٣٨۵ -  ۵ اکتبر ۲۰۰۶

متن بيانيه و اسامي كامل، به شرح ذيل است:

بیش از هزار فعال دانشجویی و سیاسی و همچنین برخی مراکز دانشجویی و دینی در داخل و خارج از کشور با انتشار بیانیه ای از آیت الله سید حسین کاظمینی بروجردی که وی را «رهبر جمعیت خودجوش ملی در مبارزه با حکومت دینی» خوانده اند، حمایت کردند:

ملت مظلوم و ستمدیده ایران ! آزادیخواهان و مسلمانان جهان !  

بار دیگر دیکتاتوری جهل و جور ولایت فقیه، بساط سرکوب و زندان را ساز نموده است و این بار نه جنبش دانشجویی و نه جنبش کارگری و نه روزنامه‌نگاران آزادیخواه و ... که به سرکوب جنبش اسلام منهای سیاست که مدافع تمام حرکتهای آزادی‌خواهانه می باشد، پرداخته است. امروزه سیاستمداران و حاکمان مدعی دیانت در ایران تاب تحمل شنیدن هیچ قرائت دیگری از اسلام، جز قرائت طالبانی خویش را ندارند ، این در حالی است که امروز در تهران درست در فاصله چند صد متری بیت رهبری که به مثابه کاخ امپراطوری عثمانی می‌باشد، اندیشه‌ای در حال جان گرفتن است که سعی در برچیدن پایه‌های این ظلم و جور دارد. اسلام خامنه‌ای را اسلام بن لادن می‌داند و دین رحمت را دین ترور و سنگسار و اعدام نمی‌داند. اسلام را منهای سیاست می‌داند و سیاست را منهای دین، و مظلومانه فریاد می زند : مولا علی اوین نداشت ...  

ما امضا کنندگان زیر با حفظ تمام عقاید سیاسی و دینی و غیردینی خویش پیام آیت الله بروجردی مبنی بر درخواست کمک از آزادیخواهان دنیا را شنیده و درد وی را درک می‌کنیم و ضمن محکوم نمودن تهاجمات گسترده به منزل این مصلح خانه نشین و منازل یاران و همراهان وی و اعتراض به بازداشت‌های وسیع اطرافیان و هواداران ایشان در هفته‌های اخیر، خواستار آزادی تمامی بازداشت‌شدگان و توجه افکار عمومی و تمامی سازمانهای مذهبی و مدافع حقوق بشری به این جنگ صلیبی دیکتاتورهای دینی در ایران می‌باشیم و از شورای حقوق بشرسازمان ملل می‌خواهیم قطعنامه‌ای جهانی در حفاظت از دین غیر سیاسی تصویب نماید تا حکام مدعی دیانت و دیکتاتورمنش که با حربه دین، جان و مال و ناموس مردم را می‌درند، خلع سلاح شوند

امير آسماني – دانشجوي دکترا ، دانشگاه پاريس ؛ بهادر صالحي – دانشجوي دانشگاه خليج فارس ؛ بابک افشاري – دانشجوي دکترا، دانشگاه علوم پزشکي ايران ؛ غلامرضا متين پارسا – دانشجوي دانشگاه علوم اجتماعي مسکو ؛ امير فرشاد ابراهيمي – دانش آموخته  دکتراي حقوق بشر  دانشگاه تکنيکي خاور ميانه ؛ سامان دادمان – دانشجوي دانشگاه   کاليفرنيا   ؛ طاهره خرم – دانشجوي دکترا ، دانشگاه هومبولد برلين ؛ محمد ميرزابيگي – دانشجوي دانشگاه پونه هند ؛ سارا موسوي خوئيني ها – دانشجوي دانشگاه   پراگ ؛ احمدرضا موتمن- دانشجوي دانشگاه لاوال کانادا ؛ ميثم ابراهيمي – دانشجوي دانشگاه بگاملوس اوکراين   ؛ راحله کشتگر – دانش آموخته   دکتراي فيزيک ، دانشگاه فني برلين ؛ هاله بهرامي – دانشجوي دانشگاه نيويورک ؛ اميرحسين نادران – دانشجوي دانشگاه   بنگلور هندوستان ؛ هما شکوهي -   دانشجوي دانشگاه کرج ؛ بهرام گودرزي – دانشجوي دانشگاه قاضي ترکيه   ؛ محسن ميرباقري – دانشجوي دانشگاه تکنيکي استانبول ؛ نادرعابدزاده – دانشجوي دانشگاه دکوز ايلول ؛ مجيد رستمي – دانشجوي دانشگاه استانبول ؛ مارال ليواني – دانشجوي دانشگاه حاجت تپه   ؛ معصومه حسيني – دانشجوي دانشگاه سامسون ترکيه ؛ نويد رستمي – دانشجوي کالج اسپرينگ هيل آمريکا ؛ مهرداد روحاني – دانشجوي دانشگاه مريلند ؛ ژاکلين رادمهر – دانشجوي دانشگاه فرايه برلين ؛ نازي صبا – دانشجوي دانشگاه واترلو آمريکا ؛ مراد مير باقري – دانشجوي دانشگاه تکنيکي استانبول ؛ ملک پاشا بهادري – دانشجوي دانشگاه چانکايا ترکيه ؛ سيد بهرام موسوي – دانشجوي دکترا ، دانشگاه پاريس ؛ نغمه ابتکار – دانشجوي دکترا ، دانشگاه علوم سياسي روم ؛ بهادر کريمي – دانشجو دکترا ، دانشگاه ام. آي.تي آمريکا ؛ سجاد نيکخواه – دانشجوي دانشگاه کلمبيا ؛ آيدين قره اوغلو – دانشجوي دکترا ،دانشگاه فاتيح ترکيه ؛ آرش آزاد – دانشجوي دانشگاه مشهد ؛ کامبيز شجاعي نژاد – دانشجوي دانشگاه کلمبيا ؛ مهدي تاجيک – دانشجوي دانشگاه کاليفرنياي جنوبي ؛ نازيلا فتحي – دانشجوي دکترا، دانشگاه واترلو کانادا ؛ نسرين پورکريمي – دانشجوي کالج اسپرينگ هيل آمريکا ؛ مهشاد بني اعتماد – دانشجوي دکترا، دانشگاه تربيت مدرس تهران ؛ ايرج نگاران – دانشجوي دکترا، دانشگاه قاضي ترکيه ؛ فرهاد صالحي – دانشجوي دانشگاه سايمون فريزر کانادا ؛ مريم غلامي- دانشجوي دکترا، موسسه سلطنتي تکنولوژي سوئد ؛ عبدالله حياتي – دانشجوي دانشگاه ا‍ژه ترکيه ؛ محمود ابراهيمي – دانشجوي دکترا، دانشگاه استانبول ؛ رامين جهانگير خاني – دانشجوي دانشگاه سامسون ترکيه ؛ نازي آذرنيا – دانشجوي دانشگاه استنفورد ؛ مصطفي اسلامي – دانشجوي دانشگاه هاروارد ؛ آرام ديل مقاني – دانشجوي دانشگاه کاليفرنيا ؛ نسترن موسويان – دانشجوي موسسه علوم و تحقيقات خاک برزيل ؛ سميه رازگرداني – دانشجوي دانشگاه بيلکنت ترکيه ؛ هاله ملاشريفي – دانشجوي دکترا، دانشگاه زمين شناسي توکيو ؛ نازنين مشيري – دانشجوي دکترا، دانشگاه تربيت مدرس تهران ؛ محبوبه گلمرادي – دانشجوي دکترا ، دانشگاه پونه هند ؛ محسن گل محمدي – دانشجوي دانشگاه هوا فضا استراليا ؛ آيدين اعتماد راد – دانشجوي دانشگاه پاريس ؛ مژگان برزگر – دانشجوي دانشگاه شهيد بهشتي تهران ؛ محبوبه واشقاني – دانشجوي دکترا ، دانشگاه تکنيکي خاورميانه ؛ مريم رادش – دانشجوي دانشگاه هوادريا مالزي ؛ بهرام پايا – دانشجوي موسسه تخصصي ماتسوشيتا توکيو ؛ بابک صفاري نژاد – دانشجو دکترا ، دانشگاه هاروارد ؛ محسن عطاران – دانشجوي دانشگاه آمريکن فورد شارجه ؛ کامران سرابان – دانشجوي دانشگاه آک دنيز ترکيه ؛ ماژان سهرابيان – دانشجوي دانشگاه صنعتي بروکسل ؛ مسيحا ملک محمدي – دانشجوي دانشگاه تهران ؛ سهيلا منظوريان – استاد کالج ال سي اي لندن ؛ پويا حيدرزاده – دانشجوي دانشگاه بنتو بلاروس ؛ محسن چاووشيان – دانشجوي دانشگاه بيلکنت ترکيه ؛ غلامرضا بختيار – دانشجوي دکترا ، دانشگاه کاليفرنياي جنوبي ؛ مسعود پارسايي – دانشجوي دانشگاه بتن توکيو ؛ ناهيد برادران عطار – دانشجوي دانشگاه فني برلين ؛ اميرشکورزاده – دانشجوي دانشگاه حاجت تپه ترکيه ؛ مهرشاد دهقان – دانشجوي کالج سلطنتي لندن ؛ محمود کاشاني راد – دانشجوي پسا دکترا ، دانشگاه بروکسل ؛ ماژان قوکاسيان – دانشجوي دانشگاه سن خوزه ؛ ساناز ميراوغلو – دانشجوي دانشگاه سلجوق ترکيه ؛ مرتضي کامرانيان – دانشجوي دانشگاه صنعتي شريف ؛ ساناز درياني – دانشجوي دکترا ، دانشگاه جراح پاشا ترکيه ؛ غلامرضا صادقي – دانشجوي دکترا ، دانشگاه علوم پزشکي ايران ؛ مريم فولاد وند – دانش آموخته دانشگاه تکنيکي خاورميانه ؛ شاهد شاملو – دانشجوي دانشگاه علم و صنعت تهران ؛ مسعود مليح – دانشجوي دانشگاه پلي تکنيک مينسک ؛ مهسا برزو – دانشجوي دکترا ، دانشگاه فني برلين ؛ فريبرز کاظمي – دانشجوي دانشگاه دوکوز ايلول ترکيه ؛ مهستي ابراهيمي – دانشجوي دانشگاه هاروارد ؛ محسن ميرهاشمي – دانشجوي دکترا ، دانشگاه تهران ؛ عباس اردکاني – دانشجوي دانشگاه امريکن فورد شارجه ؛ ليلا طاهري – دانشجوي دانشگاه سيوانکاشي توکيو ؛ غلامعباس تيموري – دانشجوي دانشگاه سلجوق ترکيه ؛ نيما بارز – دانشجوي دکترا دانشگاه باکو ؛ سجاد ابراهيمي- دانشجوي دانشگاه علوم اجتماعي کووالامپور ؛ چيستا جهانگيري – دانشجوي دکترا، دانشگاه پلي تکنيک تهران ؛ جواد حميدي – دانشجوي دانشگاه فرايه برلين ؛ خديجه مظاهري- دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي (تهران مرکز) ؛ هايده برزگر – دانشجوي کالج ال سي اي لندن ؛ ماندانا ضرابي – دانشجوي دکترا دانشگاه پونه هند ؛ اميرعباس لواساني – دانشجوي دانشگاه علوم پزشگي شهيد بهشتي ؛ يلدا خداياري – دانشجوي دکترا، دانشگاه تربيت مدرس تهران ؛ احمدرضا نامدار - دانشجوي دانشگاه تهران ؛ بنيامين فشمي – دانشجوي دکترا، دانشگاه جراح پاشا ترکيه ؛ بهار خاتمي – دانشجوي دکترا، دانشگاه   روم ؛ ياسر شاه ويسي – دانشجوي دانشگاه فني برلين ؛ امير حسين شکوهي – دانشجوي دانشگاه يورک کانادا ؛ مهتا صالحي – دانشجوي دانشگاه ام اي تي ؛ حسن زاهدي – دانشجوي دانشگاه کلمبيا آمريکا ؛ سحر موسوي نسب – دانشجوي دکترا ، دانشگاه جان هاپ کينگز ؛ ناهيد عبدالهي راد – دانشجوي دانشگاه علم و صنعت تهران ؛ مهرشاد ابراهيمي – دانشجوي دانشگاه چانکايا ترکيه ؛ اردلان کاردان – دانشجوي دانشگاه الکساندر هومبولد   آلمان ؛ مازيار نانبده – دانشجوي دکترا دانشگاه تکنيکي استانبول ؛ صدف ابراهيمي – دانشجوي کالج ام بي ال   انگلستان ؛ برزو شکوهمند – دانشجوي دکترا ، دانشگاه مانهايم آلمان ؛ مسعود مجيري – دانشجوي دکترا، دانشگاه علوم پزشکي اصفهان ؛ ژيلا ابراهيمي – دانشجوي دانشگاه کينگزتين انگلستان ؛ شهرام ميرصادقي – دانشجوي دانشگاه پروونه فرانسه ؛ نازيلا شکوف – دانشجوي دکترا ، انستيتوي علوم تربيتي انگلستان ؛ سالار موسويان – دانشجوي دکترا ، مرکز مطالعات دادرسي اساسي فارو فرانسه ؛فريبا بايرامي – دانشجوي دانشگاه استراسبورگ فرانسه ، قاسم مير جباري – دانشجوي دانشگاه استانبول ؛ عليرضا ناصري – دانشجوي دانشگاه هاروارد ؛ امير عباس صالحي – دانشجوي دکترا ، دانشگاه ميشيگان امريکا ؛ هايده بصيري – دانشجوي دانشگاه گيلد هال لندن ؛ ليلا بارز – دانشجوي دکترا ، دانشگاه بين المللي ونيز ؛ بايرام جمشيدي – دانشجوي دانشگاه کوچ ترکيه ؛ ناهيد اسلاميان – دانشجوي دانشگاه آلاسکا ؛ بهاره منتجبي – دانشجوي دانشگاه نياگارا ؛ صبا نظر آهاري – دانشجوي دکترا ، دانشگاه راچستر آمريکا ؛ خسرو صديقي – دانشجوي دانشگاه لوييس ايتاليا ؛ ابوالحسن معيري – دانشجوي دانشگاه مک گيل کانادا ؛ سپيده خواجويي – دانشجوي دانشگاه کويينز کانادا ؛ نادي ايوبي – دانشجوي دانشگاه ماساچوست آمريکا ؛ لادن دادمان – دانشجوي دانشگاه واشنگتن ؛ فرشاد نجم – دانشجوي دانشگاه فلوريدا ؛ پرويز کاظميان – دانشجوي پسا دکترا ، دانشگاه يورک کانادا ؛ ابوذر نصيري – دانشجوي دانشگاه گنوا ايتاليا ؛ سارا رحما ندوست – دانشجوي دانشگاه کيل آلمان ؛ علي شيخ عطار – دانشجوي دانشگاه انگرز فرانسه ؛ پيمان آشتياني – دانشجوي دانشگاه فراي بورگ آلمان ؛ عبدالکريم صفاري نژاد – دانشجوي دانشگاه هايدلبرگ آلمان ؛ مهدي لاريجاني – دانشجوي دکترا، دانشگاه ويکتوريا نيوزلند ؛ افشين پاک مهر – دانشجوي دانشگاه صنعتي جنوب چين ؛ محمود دستمالچي – دانشجوي دانشگاه خليج ترکيه ؛ آرش تيموري – دانشجوي دانشگاه مرمره ترکيه ؛ کمال لواساني – دانشجوي دکترا ، دانشگاه فني مهندسي کاپه اي کيف ؛ رضا خراساني – دانشجوي دانشگاه اقتصادي لندن ؛ برهان فولادوند – دانشجوي دانشگاه نانت فرانسه ؛ عباس محمدي – دانشجوي دانشگاه تکنيکي کارادنيز ترکيه ؛ امير محمد صالحيان – دانشجوي دکترا ، دانشگاه انتليس وگايانا فرانسه ؛ ناصر يغمايي – دانشجوي کالج سلطنتي علوم ، فناوري پزشکي لندن ؛ برزو کاظمي – دانشجوي دکترا ، دانشگاه هوافضا خارکف اوکراين ؛ احرار پاسبانيان – دانشجوي دانشگاه فرهنگي استانبول ؛ صمد ابراهيمي – دانشجوي دانشگاه متروپوليتن لندن ؛ جمشيد آذر نيا – دانشجوي دانشگاه نانسي فرانسه ؛ علي نيک خواه – دانشجوي دانشگاه موغلا ترکيه ؛ محمد مهدي ناهيدي – دانشجوي دانشگاه پلي تکنيک اوکراين ؛ فرهاد نيري – دانشجوي دانشگاه ساوت بنک لندن ؛ محتشم کاظمي دينان – دانشجوي دانشگاه امپريال بريتانيا ؛ فرشاد عباسپور – دانشجوي دانشگاه کيل آلمان   ؛ نازي خليليان – دانشجوي دکترا ، دانشگاه انگرز فرانسه   ؛ احمد ارجمندي – دانشجوي دانشگاه هايدلبرگ آلمان ؛ صبا قادرافشان – دانشجوي پسا دکترا ، دانشگاه ويکتوريا نيوزلند ؛ فرح اميرارجمند – دانشجوي دانشگاه برکلي آمريکا ؛ شيدا کامراني – دانشجوي دکترا ، موسسه تکنولوژِي کاليفرنيا ؛ برهان ميمنت – دانشجوي دانشگاه استنفورد   ؛ سيامک اردلان – دانشجوي دانشگاه توکيو   ؛ طاهره لاجوردي – دانشجوي دکترا ، دانشگاه پلي تکنيک فرانسه ؛ سارا جباري برجسته – دانشجوي دانشگاه اکول سانترال فرانسه ؛ زهره واله – دانشجوي دانشگاه اسمال راک فرانسه ؛ زهرا واله - دانشجوي دانشگاه اسمال راک فرانسه ؛ ستاره نامدار – استاديار، دانشگاه يورک کانادا ؛ مريم ناهيدي – استاديار دانشگاه کاليفرنيا.

نهادها و مراکز دانشجويي و ديني داخل و خارج از کشور ؛ جنبش متحد ايثارگران – ايران ؛ فدراسيون دانشجويان مدافع صلح و حقوق بشر – بين المللي ؛ کانون ايرانيان استکهلم – سوئد ؛ انجمن اسلامي دانشجويان ايراني کاليفرنيا – آمريکا ؛ خانه ترويج مذهب ايرانيان – فرانکفورت ؛ کانون دانشجويان مسلمان ايران – استراليا ؛ انجمن اسلامي تورنتو – کانادا ؛ دانشجويان مسلمان مدافع ايران – پاريس ؛ انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاههاي آنکارا – ترکيه ؛ نهاد همبستگي دانشجويان و مسلمانان نوانديش – برلين و ......

حمایت ها همچنان ادامه دارد …   ، برای امضاء با ایمیل زیر تماس بگیرید.  iranstudents@gmail.com

http://www.akhbar-rooz.com/news.jsp?essayId=5977

http://www.unison.blogfa.com/post-203.aspx

 

پتيشني با هزاران امضا:

 

تا تاريخ 19 آذر 1386- 10 دسامبر 2007 - 29 ذيقعده 1428، بيش از پنج هزار نفر با امضاي يك بيانيه مشترك، حمايت خود را از آيت الله بروجردي اعلام كرده‌اند. تكميل ليست ادامه دارد.

http://www.petitiononline.com/mod_perl/signed.cgi?Maat2


ديگر نهادها، سازمانها و احزاب مدافع حقوق بشر:

برجسته‌ترين نهادهاي غير حكومتي دفاع از حقوق بشر در كشورهاي مختلف، با امضاي يك بيانيه مشترك، موارد مهمي از نقض حقوق بشر در ايران را مورد اعتراض قرار دادند. از جمله در قسمت مربوط به آيت الله كاظميني بروجردي، به اين موارد اشاره شده است: محاكمه ناعادلانه آيت الله بروجردي، عدم اجازه ملاقات با خانواده، ادامه حبس غير قانوني با وجود بيماريهاي مختلف و همچنين فوت مشكوك مادر ايشان بر اثر شكنجه. نام نهادهاي امضا كننده، به شرح ذيل است:

Amman Center for Human Rights Studies, Jordan
Asamblea Permanente de los Derechos Humanos de Bolivia (APDH), Bolivia
Asociacion Pro Derechos Humanos (APRODEH), Peru
Austrian League for Human Rights, Austria
Bahrain Center for Human Rights (BCHR), Bahrain
Bahrain Human Rights Society (BHRS), Bahrain
Centro Nicaraguense de derechos humanos (CENIDH), Nicaragua
Comición Ecuménica de Derechos Humanos (CEDHU), Ecuador
Committee for the Defense of Democracy Freedoms and Human Rights (CDF), Syria
Damascus Center for Human Rights Studies (DCHRS), Syria
Human Rights Foundation of Turkey (HRFT), Turkey
Insan Haklari Dernegi (IHD), Turkey
Fundación Regional de Asesoría en Derechos Humanos (INREDH), Ecuador
Iranian League for the Defence of Human Rights (LDDHI), Iran
Liberia Watch for Human Rights, Liberia
Liga Mexicana por la Defensa de los Derechos Humanos (LIMEDDH), Mexico
Philippine Alliance of Human Rights Advocates (PAHRA), Philippines
Ramallah Center for Human Rights Studies, (RCHRS), Palestine
Public Committee Against Torture in Israel (PCATI), Israel
Sudan Organisation Against Torture (SOAT), Sudan
Taiwan Alliance to End the Death Penalty (TAEDP), Taiwan
Union for Civil Liberty (UCL), Thailand
Mouvement Laotien pour les Droits de l’Homme (MLDH), Laos
Cambodian League for the Promotion and Defense of Human Rights (LICADHO), Cambodia
Comite de Accion Juridica (CAJ), Argentina
Organization Feminina Popular (OFP), Colombia
Comite Permanente por la Defensa de los Derechos Humanos (CPDH), Colombia
Colectivo de Abogados « José Alvear Restrepo », Colombia
Kenya Human Rights Commission, Kenya
Asociación Pro Derechos Humanos de España, Spain
Finnish League for Human Rights (FLHR), Finland
Human Rights Commission of Pakistan (HRCP), Pakistan
Suara Rakyat Malyasia (SUARAM), Malaysia
The Cambodian Human Rights and Development Association (ADHOC), Cambodia
Vietnam Committee for Human Rights (CVDDH), Vietnam


http://209.85.135.104/custom?q=cache:8VcfaTfrwBwJ:www.fidh.org/IMG/pdf/ir2208uaa.pdf+boroujerdi&hl=en&ct=clnk&cd=2

http://www.fidh.org/IMG/pdf/ir2208uaa.pdf


نهادهاي مدافع حقوق بشر، احزاب سبز در ايران و كشورهاي مختلف اروپائي، تشكيلات و گروه‌هاي بشر دوست و سازمانهاي گوناگون، مراتب نگراني خود را اعلان نموده‌اند و بيانيه‌ها و گزارشهای متعددي را منعكس كرده‌اند كه براي كسب اطلاعات بيشتر با جستجوي نام بروجردي در اينترنت قابل دسترسي خواهد بود. (boroujerdi  - or -  broujerdi)

 

آقاي سيد حسن شريعتمداري، در مصاحبه با بخش فارسي راديو آلمان، بيان كردند كه آيت الله بروجردي برجسته‌ترين روحاني بعد از پدر من (شهيد آيت الله العظمي آقا سيد كاظم شريعتمداري) است كه بطور علني، خواستار جدائي دين از دولت شده است.


اگر حمايت مؤثري از آيت الله بروجردي صورت گيرد، ايشان تنها روحاني است كه مي‌تواند جلوي بزرگ و كوچك اين حكومت بايستد و آنها را محكوم كند. بنابراين از همگان و مخصوصا از شخصيتها و نهادهاي مدافع حقوق بشر در سرتاسر دنيا، درخواست مي‌كنيم كه آيت الله بروجردي را در رسيدن به آرمان سرنگوني حكومت ولايت فقيه در ايران كه مستبدترين سيستم ناقض حقوق بشر در جهان است ياري كنند، پيش از آنكه اين فرصت استثنائي به اتمام رسد.


شكوائيه‌اي به خانم لوئيس آربور،‌ بعد از اجلاس سران غير متعهدها:

 

حضور محترم خانم لوئيس آربور

كميسر عالي شوراي حقوق بشر سازمان ملل متحّد

 

با درود و سپاس، نظر شما را به مسائل مهمّي درباره حقوق بشر ايران، جلب مي‌كنيم.

‌شنيديم كه شما به ايران آمده‌ايد و در كنفرانس غير متعهّدها، ‌شركت كرده‌ايد و جزء سخنرانان آن گردهمایي ‌بوده‌ايد. قبل از حركت شما، ‌نامه‌هائي را در خصوص معضل حرمت شكني انسانها در ايران به طريقه‌هاي مختلف، ‌ارسال كرده بوديم، امّا متأسفانه به دستتان نرسيده بود و گرنه، يقينا به نحو مناسبتري در اين نشست سخن مي‌گفتيد!

‌چنانچه از وضعيت رهبر ديني و ضدّ استبدادي زنداني در ايران باخبر بوديد، ‌حتما با ايشان ‌ملاقات ‌مي‌نموديد و از مواضع اين روحاني آزاديخواه و مستقل، جويا مي‌شديد.

اوّلا تشكيل اين گردهمایي، حيله‌اي نو براي پنهان كردن خشونت و قساوت و خيانت بود تا راحت‌تر،‌ رعيّت مظلوم ايران را با افعال تروريستي و زجرآور نابود سازند و ثانيا، ‌كسب آبروئي باشد براي عدم پاسخگوئي به مجامع حقوقي جهان و مراكز عاطفي دنيا، و ثالثا اينكه، جبهه‌اي جديد را از كشورهاي جهان سوّم، عليه سازمانهاي مسئول و مؤثر بين‌المللي تشكيل دهند تا شعارهاي واهي و پوچ هيئت حاكمه ايران را به وسيله آنها مطرح سازند.

خانم عزيز، ‌بهترين دليل بر نابودي حقوق بشر در ايران، خفقان ديني است، گناه پيشواي ديكتاتورستيز زنداني ايران، دفاع از خداوندي است كه بنام او در اين كشور  زورگوئي مي‌كنند و باعث بي‌آبروئي اديان الهي مي‌شوند.

اين روحاني مستقل و آزاديخواه زنداني در ايران، خواهان آزادي عقيده است و مي‌گويد نبايد تحت عنوان دينداري، زندگي مردم را مورد تاخت و تاز قرار داد.

اين خادم ملّت وبنده خدا را به جرم مخالفت با اسلام سياسي، در زندان اوين شكنجه مي‌كنند و خانه مسكوني او را با گلوله و گازهاي ميكروبي  و سمّي، مورد حمله قرار دادند و مادرش را كشتند و خانواده‌اش را به اسارت گرفتند و صدها تن از پيروانش را مورد ضرب و شتم و جرح قرار دادند و با اهرمهاي تبليغي مسموم، از طريق رسانه‌هاي دولتي به هدم و هجو او پرداختند و يك طرفه، دعاوي نادرستي را به جامعه رساندند.

يك سال است كه تمامي ارگانهاي رسمي مدافع حقوق بشر، در جريان اخبار و اسرار او قرار دارند، ولي با كمال شرمساري، حركت مهم و مؤ‌ثّري صورت نگرفته است.

با تشكيل محاكم نمايشي، در دادگاه‌هاي امنيّتي و اطّلاعاتي، احكام سنگين و ناعادلانه و غير انساني را صادر كردند و در پشت درهاي بسته، بشريّت ناراضي و معترض به استبداد را خفه كردند، چرا كه آيت الله سيّد حسين كاظميني بروجردي، نماد خداجوئي خالص و بي‌پيرايه‌اي است كه مدّ نظر اكثريّت قاطع ملّت ايران مي‌باشد. او خواهان آزادي عقيده و دوري از اسلام دولتي مي‌باشد.

بنام وجدان و عدالت و آفريدگار هستي، از آن مقام وابسته به سازمان ملل متّحد، مي‌خواهيم  تا از تمامي امكانات و موجوديّت خود استفاده كنيد و به نجات دين سنّتي و غير سياسي، ‌بپردازيد.

اول آنكه:

‌صداي اين فقيه ضدّ ولايت فقيه را از طريق رسانه‌هاي فراگير جهاني به گوش ملّتهاي آزاده جهان برسانيد.

ثانيا:

موضوع برخورد وحشيانه و اسفناك با اين پيشواي ضدّ سانسور و خفقان را در شوراي امنيّت سازمان ملل، ‌بيان نمائيد و قطعنامه‌اي در خصوص آزاديهاي ديني به سرپرستي ايشان را تصويب كنيد.

ثالثا:
كميته‌اي حقوقي و خبري و پزشكي براي بررسي و پيگرد فجايع وارد شده بر اين روحاني برجسته، از سوي نهادهاي ذيربط تشكيل گردد.

رابعا:

مصونيّتي همه جانبه را براي آزادي عمل او فراهم سازيد تا بتواند مردم تحت ستم ايران را قوّت فكري و نيروي فرهنگي بدهد و ايدئولوژي استبداد ديني را سرنگون كند.

در خاتمه، از شما مي‌خواهيم تا ديداري با ايشان،‌ داشته باشيد و مستقيما از نظرات انسان دوستانه و بشرنواز وي آگاه شويد.

 

با تشكر،‌ وكيل آيت الله بروجردي در اروپا.


کیفرخواستی به قلم آیت الله بروجردی، پیشوای زندانی ایران که مدّعی العموم جامعه معترض ایرانی برعلیه اسلام سیاسی و دین حکومتی و مذهب دولتی و انحصار فکری، به دادگاه عالی حقوق بشرسازمان ملل متحد:


درود خداوند ومردم تحت ستم ایران بر همه مخالفین آزادی اندیشه و استقلال ادیان، اینجانب چهارده سال است که به خاطر مخالفت با حصر افکار و سانسور اخبار و تفتیش عقائد و تحمیل آراء ناپسند اسلامی و اعمال خشونت و سرکوب عمومی، مبتلاء به آزار حکومت مذهبی ایران هستم و در طّی این سالهای متمادی، پدرم را که از روحانیون سرشناس ضد اسلام سیاسی پایتخت بود به قتل رساندند و مادرم را در جریان یورش به منزل مسکونیم کشتند و همسرم را ده سال قبل ربودند و با ضربات و صدمات، باعث ایجاد بیماریهای مغزی او شدند که پرونده های پزشکی ایشان موجود است و خانواده ام را طی سالهای گذشته به کرّات، شکنجه نمودند و اموالم را به یغما بردند که اکثراً مربوط به مؤسسات خیریه تحت سرپرستی من بود و در دو سال و دو ماه اخیر در بندهای مخفی و مخوف و مختلف اوین، با ابزار گوناگون، شکنجه روحی و جسمی و جنسی نمودند و طرفدارانم را طی این ایّام، معلول و مصدوم و مجروح و مضروب کردند و هنگام حمله به خانه ام، از انواع گازهای شیمیایی و میکروبی، استفاده نمود که به تدریج بسیاری از یارانم به امراض مختلف و سرطانهای مغزی و ریوی و کبدی مبتلا گشتند و تعدادی نیز کشته شدند که اسامی آنها موجود است و خودم مبتلاء به نقاهتها و بیماریهای چشمی و روحی و استخوانی و تنفسی و قلبی و نخاعی گردیدم که باید به وسیله پزشکان ارسالی سازمان ملل متحّد، معاینه و در بیمارستانهای مجهّز و زیر نظر دیده بانهای حقوق بشر، بستری و معالجه گردم، زیرا که بارها از سوی حکومت دینی ایران، به قتل تهدید شده ام.
و امّا اشخاصی که در این فجایع عمومی و شخصی در این چند سال گذشته، نقش داشته اند را متذکّر می شوم تا پلیس بین الملل، آنها را بازداشت و تحویل محاکم عادله و صالحه بین المللی داده و دنیا، پی به خشونت و کشتار و ترور و جنایت حکّام دین شعار ایران ببرند.
1-علی خامنه ای که همه این فجایع و جنایات به نام او و امر او و خاطر او انجام گرفته و می گیرد.
2- ناصر مکارم شیرازی که مرجع دینی آنهاست و صورت شرعی به اینگونه وحشی گری ها و آدم ربائی ها و قساوتها می دهد.
3- غلامحسین محسنی اژه ای که که وزیر اطلاعات است و بیست نفر از زیر مجموعه اش که عاملین این خونریزی ها و کشتارها هستند و اسامی آنها مستعار است.
4- محمود هاشمی شاهرودی، رئیس قوه قضائیه که مسئول مستقیم اداره زندان اوین است.
5- علی اکبر ناطق نوری، بازرس ویژه رهبری و معاونت تخریب و تعقیب ویژه دادگاه روحانیت.
از دادگاه ویژه روحانیت:
6- علی رازینی، رئیس دادگاه و مجری اصلی اوامر رهبر ایران و وزیر اطلاعات در این دادگاه.
7- محّمد سلیمی، دادستان کّل.
8- جعفر قدیانی، دادستان استان تهران.
9- نصرت آبادی، بازپرس شعبه دوم.
10- حیدری، بازپرس شعبه چهارم.
11- حسین اراکی، قاضی.
12- محمد باقر یوسفی، رئیس تیم عملیاتی ایذائی و بازداشت.
13- مصطفی ابراهیمی معاونت اطّلاعات و عملیات ویژه.
14- حسین مهرنوش، رئیس تیم بازجوئی.
15- صالحی، معاونت دادگاه ویژه.
16- سخائی، مسئول اجراء احکام ویژه.
17- مصطفی باباپور، رئیس بند ویژه اوین

سید حسین کاظمینی بروجردی